Zuza Mistrzynią Polski Szkół w Szachach!
16.01.2017

Podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach,
odbywających się w dniach 08 - 15.01.2017 roku w Poroninie,
Zuzanna Łukasik zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii dziewcząt do lat 13!

W trakcie 7-dniowego turnieju, rozgrywanego na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim, zdobyła 7 punktów, zostawiając swoje rywalki w tyle. Należy również podkreślić , iż podczas turnieju Zuza zdobyła II klasę sportową oraz uzyskała prawo udziału w Mistrzostwach Świata z dofinansowaniem przez Polski Związek Szachowy. Tego wielkiego sukcesu nie byłoby bez intensywnej pracy Zuzy, ale i bez ogromnego wsparcia trenerów: Bogusława Bodera i Justyny Świderskiej. Ogromna wiedza trenerów, ich doświadczenie i świetne wyczucie pracy przekładają się na sukcesy podopiecznych , co potwierdzają ostatnie wyniki „Piątkowiczów”.

W zawodach brała udział także młodsza zawodniczka, Magdalena Szczepanik, która w kategorii dziewcząt do lat 11 zajęła XII miejsce.