XXII Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Szachowy Olkusz 2015 podsumowanie
18.12.2015

Na zakończonym w ubiegły weekend turnieju w Olkuszu reprezentacja KSz Piątka Skierniewice wypadła naprawdę dobrze. Mimo, że nie było łatwo, nasi dali z siebie wszystko i zajęli czołowe miejsca.

Podczas, gdy rodzice kibicowali swoim pociechom i trzymali kciuki za jak najlepsze wyniki, zawodnicy próbowali stosować się do zaleceń trenera Bogusława Bodera, żeby grać uważnie i wolno... Wychodzi to coraz lepiej i wszystkim, a w szczególności najmłodszym członkom klubu, którzy przecierają swoje szachowe szlaki, należą się gratulacje.

Wspaniale spisali się chłopcy z grupy najmłodszej: najwyższą notę zajął Jakub Kowalczyk - III miejsce, 6.5 pkt. Niedaleko za podium był Krzysztof Wichrowski - V miejsce, 6.0 pkt oraz Szymon Kowalczyk - VI miejsce, 5.5 pkt. Dobrze spisał się też Antoni Bartosik - XII miejsce, 5.0 pkt. Nasza przedstawicielka wśród najmłodszych dziewczynek, Marta Grzeszkiewicz, zdobyła 4.0 punkty i zajęła XIII miejsce. Niech to będzie dla niej szczęśliwa trzynastka :)

W grupie chłopców urodzonych w 2007 roku i młodszych startowała trójka z Piątki: Jacek Adamala (5.0 pkt), Włodzimierz Psyk i Jan Dudek (4.5 pkt). Połowa punktów zaliczona - nie jest źle! Wśród dziewczynek dzielnie walczyła Magdalena Szczepanik, która zdobyła 5.0 pkt i IX pozycję.

Grupa chłopców z 2005 roku i młodszych: Jakub Mechliński - II miejsce, 6.5 pkt. Wysokie noty przypadły też Mateuszowi Wysockiemu - V miejsce, 6.0 pkt i Filipowi Nowickiemu - VII miejsce, 6.0 pkt. Ładnie zagrał Franciszek Bartosik - miejsce XI, 5.0 pkt. Dobry turniej rozegrały dziewczyny: Zuzanna Łukasik (VII miejsce, 5.5pkt), Maria Sokół (IX miejsce, 5.0 pkt) i Julia Hanuszkiewicz (XI miejsce, 5.0 pkt). Najstarszy przedstawiciel klubu Maciej Ciesielski zdobył 3.5 punkta.

Były fajne nagrody, a także torby ze słodkościami rozdawane przez uśmiechniętych Mikołajów, co osłodziło młodym szachistom trudy turnieju.

Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia przy szachowych deskach!

Mirek - jak zwykle dzięki za zdjęcia do naszej galerii!