Z Szachami przez Polskę - Międzyzdroje
11.05.2015

Tym razem bohaterem artykułu jest zawodnik Klubu Szachowego Piątka Skierniewice II+ 1766 Michał Słomczewski, który uzyskał piękny wynik na V Turnieju Szachowym z cyklu Z SZACHAMI PRZEZ POLSKĘ. Ten naprawdę mocno obsadzony turniej miał miejsce w Międzyzdrojach, w dniach 1-10 maja.

Michał zajął wysokie IX miejsce startując z XVII pozycji, wyrobił normę na I kategorię szachową, a także zanotował znaczny wzrost punktacji elo. GRATULACJE wspaniałej sportowej formy i naprawdę udanego turnieju!

To nie jedyna dobra wiadomość. Przy okazji głównych zawodów rozegrano nad morzem wieczorny turniej blitza, którego zwycięzcą został także Michał Słomczewski – poszybował o 10 miejsc w górę! Tutaj dobrze poradził sobie także Kuba Mechliński, który pokonał kilku poważnych przeciwników.

Na wyjeździe chłopakom dopisało szczęście w turnieju szachów szwedzkich, czyli w lubianym przez zawodników „klocu”. Nasza para wygrała wszystkie partie!