Szachowe Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych w Szachach Szybkich w Poroninie
30.04.2015

Wspaniałe wieści dotarły do nas z malowniczego Podhala!

W dniach 28-29 kwietnia odbywały się w Poroninie Międzynarodowe Mistrzostwa Najmłodszych w Szachach Szybkich, na których złoty medal w kategorii do lat 6 zdobył młody szachista ze Skierniewic Szymon Kowalczyk. Zdobył 7.5 punkta z dziewięciu, dzięki czemu zapewnił sobie najwyższe miejsce na podium, pokonując 30 zawodników z całego kraju. Szymon stawiający swoje pierwsze – za to jakie udane! – szachowe kroki, będzie od września uczniem I klasy szkoły podstawowej nr5 o profilu szachowym. Zapewne trener Bogusław Boder już uważnie go obserwuje :)

GRATULACJE SZYMON!

Bardzo ładny wynik uzyskał Antoni Bartosik, który zajął w tym turnieju wysokie miejsce X, zdobywając 5.0 punktów. Dobrze spisał się Jakub Kowalczykwygrał 4 partie i zajął XVIII lokatę. W kategorii do lat 7 także mieliśmy swojego przedstawiciela - Jan Dudek, mimo przeziębienia, wywalczył w Poroninie 3.0 punkty. Ta trójka także szykuje się do klasy szachowej. Wiemy, że bardzo lubią królewską grę i na pewno chętnie zgłębiać będą jej tajniki i rywalizować w wielu turniejach.