Grand Prix Polski Dzieci i Młodzieży Łódź - podsumownie
07.12.2014

W dniu wczorajszym na łódzki turniej dotarło bardzo wielu Piątkowiczów (chociaż nie było łatwo, bo Łódź to teraz wielki plac budowy). Grano w czterech kategoriach wiekowych w każdej byli nasi przedstawiciele.

Zacznę od najmłodszych, czyli grupa E do lat 6. IV miejsce wśród dziewczynek zajęła Dominika Łajko zdobywając 3 punkty, V miejsce - Małgorzata Kalisiak z 2 dwoma punktami. W grupie chłopców piękny puchar za VI miejsce otrzymał Antoni Bartosik, któremu mimo problemów zdrowotnych udało się zdobyć 3 punkty. Gratulacje dla naszych najmłodszych!
W grupie D do lat 8 wśród dziewcząt I lokatę uzyskała Anna Nowacka zdobywając 5.5 punkta (sprawiła sobie wspaniały prezent na urodziny - przy okazji: wszystkiego najlepszego!). Jako II na podium stanęła Karolina Szymajda, III była Nadia Lipowska, V - Barbara Reszka - wszystkie trzy panie uzyskały 5 punktów. 3.5 punkta i pozycję X zajęła Milena Rogowska, zdobywając przy okazji IV kategorię. Dziewczyny, piękny występ. Jak słusznie zauważył sędzia główny, Skierniewice były tu górą!
Wśród chłopców w tej grupie wiekowej najlepszy był Filip Nowicki, który zajął II miejsce zdobywając 6 punktów. III był Adam Grochulski, który także uzyskał 6 punktów (gratulacje za niedawne zdobycie III kategorii). Miejsce V i 5.5 punkta zdobył Włodzimierz Psyk, miejsce X i 5 punktów - Przemysław Kalisiak, miejsce XI i 5 punktów - Mateusz Wcześniak, miejsce XII i 4.5 punkta - Hubert Pytlos, miejsce XVII i 4 punkty - Krzysztof Wolniewicz. Gratulacje.
Teraz grupa C do lat 10. Wśród dziewcząt najlepsza była Zofia Reszka, która zdobywając 5 punktów uplasowała się na II lokacie za Elizą Placek z Nieborowa. Zaraz za Zosią na miejscu III była Julia Hanuszkiewicz, która wygrała także 5 partii. Z chłopców najlepszy okazał się Mateusz Wysocki - zajął I miejsce uzyskując 6 punktów. II był Karol Dziurdzia, także zdobył 6 punktów. Chłopaki nie przegrali żadnej partii, a strata 1 punkta pochodziła z dwóch remisów. Tylko pół punkta mniej zdobył Franciszek Bartosik, który zajął miejsce III. Lokatę IX zajął Łukasz Pytlos uzyskując 4.5 punkta. I tu także Skierniewice rządzą – winszujemy!
Kolejna grupa B do lat 12. Tu występowała trójka naszych i miała ona utrudnione zadanie, bo przeciwnicy byli o 2 lub 3 lata starsi. W grupie dziewcząt II była Maria Sokół, która wygrała 5 partii i jedynie buchholzem przegrała I miejsce oraz udział w turnieju w Parlamencie z Martą Zabłocką z Łodzi. III była Zuzanna Łukasik, która zdobyła tylko pół punkta mniej. W grupie chłopców grał Jakub Mechliński, który zdobył miejsce III i 6 punktów - Kuba także nie przegrał partii, a dwa razy zremisował. Na finał do Parlamentu RP pojedzie Gabriel Jagura z Nieborowa, który uzyskał 6.5 punkta. Zabrakło naszym trochę szczęścia, a może doświadczenia i opanowania starszych kolegów. Oczywiście dla Piątkowiczów w tej grupie także gratulacje.
W najstarszej grupie A do lat 15 reprezentował nas Szymon Karwat i był najlepszy - zajął I miejsce zdobywając 6 punktów. Gratulujemy.
Podsumowując występ wychowanków trenera Bogusława Bodera na łódzkim Grand Prix można uznać za udany. Przywieźli ze sobą sporą ilość pucharów, a także paczki świąteczne pełne słodkich niespodzianek, które ku uciesze wszystkich dzieciaków hojnie rozdawał Mikołaj - w końcu mieliśmy 6 grudnia!!! Puchary także wręczał ulubiony gwiazdkowy bohater, co widać na zdjęciach z naszej galerii, których autorem jest Włodek Wysocki – dzięki!
Do zobaczenia na naszym turnieju gwiazdkowym 13 grudnia - cześć!