XIV OGÓLNOPOLSKIE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONAD GIMNAZJALNYCH - DĄBKI 2014
31.08.2014

I po mistrzostwach!

To był dobry turniej w wykonaniu zawodniczek Klubu Szachowego Piątka Skierniewice
w turnieju klas 1 i 2.

Po zakończeniu ostatniej rundy okazało się, że III 1600 Zofia RESZKA z dorobkiem 6,0 pkt, zajęła VI miejsce wśród dziewczynek i do podium zabrakło 0,5 pkt. Poziom wśród dziewczynek bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że w pierwszej 10 znalazło się miejsce tylko dla 3 chłopców.

Druga z sióstr IV 1250 Barbara RESZKA z dorobkiem 4,0 pkt zajęła wśród dziewcząt XIII miejsce. Miejsce poza pierwszą dziesiątką, ale trzeba przy tym pamiętać, że Basia była najmłodsza zawodniczką w tej grupie turniejowej. Jest to bardzo istotne w szachach klasycznych gdzie gra się IX rund w tempie 90' + 30”, a kolejny przeciwnik często jest silniejszy od tego, który nas właśnie pokonał... Różnica roku i więcej, to w tym wieku często przepaść jaka dzieli grających.

Podsumowując. Udany start naszych reprezentantek. Do zdobyczy punktowych należy dodać pokaźny bagaż doświadczeń, jakie zebrały obie zawodniczki. Na pewno, następnym razem będzie jeszcze lepiej, tym bardziej, że do kolejnych rund pomoże się przygotować, niezawodny w takich przypadkach, trener Bogusław Boder.

Gratulujemy naszym zawodniczkom udanego startu i życzymy powodzenia w dalszej części zezonu