Mistrzostwa Polski w Szachach Klasycznych do lat 12 i 14
12.04.2014

INDYWIDUALNY WICEMISTRZ POLSKI

w Szachach Klasycznych do lat 12

I+ 1845 Radosław PSYK

W dniach 6-12 kwietnia w Spale odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 12 i 14. Zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt, 90 minut na zawodnika.

Finalistami reprezentującymi Klub Szachowy Piątka Skierniewice, którzy przystąpili do walki o medale, byli: Radosław Psyk, Maciej Strzelecki i Maciej Ciesielski w grupie chłopców do lat 12 oraz Maciej Rak i Szymon Karwat w grupie chłopców do lat 14.

Wspaniały wynik osiągnął Radosław Psyk - wywalczył II miejsce i srebrny medal. Podczas kilkugodzinnych partii nasz zawodnik wykazał się ogromnym opanowaniem i koncentracją, wolą walki godną największych sportowców, a także oczywiście wiedzą szachową i doświadczeniem turniejowym. Pierwsza przegrana partia bardzo pozytywnie go zmotywowała i później nie było już przeciwnikom łatwo. Radek, który zdobył niedawno tytuł V sportowca w Skierniewicach, jest przykładem do naśladowania dla swoich młodszych klubowych kolegów. Gratulacje!

Dobrze zaprezentował się rok młodszy Maciej Strzelecki, który zdobył 5 punktów i XIV miejsce w turnieju; Maciek Ciesielski zdobył 2.5 punkta. W grupie starszej Maciej Rak wywalczył 4 punkty, a Szymon Karwat 3 punkty. Chłopakom także gratulujemy, bo często rozgrywali partie z wyżej notowanymi przeciwnikami.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi Bogusławowi Boderowi. Życzymy dalszych sukcesów!