Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych - podsumowanie
07.08.2013

III MIEJSCE  I  BRĄZOWY  MEDAL
Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych

II 1400 Maciej STRZELECKI

W dniach 1-4 sierpnia w hali sportowo-widowiskowej Urania w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

201308-mistrzostwa-polski-szybkie-i-blyskawiczne-olsztyn-042W turnieju brali udział najlepsi zawodnicy z całego kraju, a także - w różnych grupach turniejowych - szachiści ze skierniewickiego klubu Piątka:

- chłopcy do lat 8 - Jakub Mechliński, Przemysław Kalisiak

Turniej szachów szybkich rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt, w tempie 15 minut + 10 s za ruch na zawodnika. W tych zawodach nie udało się nam wywalczyć medalu, chociaż byliśmy o krok od podium – Radosław Psyk zajął IV miejsce w grupie chłopców do lat 12, a Jakub Mechliński VI miejsce w grupie chłopców do lat 8. Radek walczył o złoto, Kuba o brąz, jednak ostatnia przegrana partia przekreśliła medale. Blisko czołówki w grupie dziewcząt do lat 18 była Aleksandra Tarnowska zajmując ostatecznie XI miejsce.

Turniej szachów błyskawicznych rozegrano także na dystansie 11 rund, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt: grupy młodzików (8 i 10 lat) grały w tempie 6 minut + 4 s, grupy juniorskie – w tempie 3 minuty + 2 s, mecz i rewanż (rundy podwójne).
Tutaj mamy brązowy medal Mistrzostw Polski – Maciej Strzelecki zajął III miejsce w grupie chłopców do lat 10. Udało mu się zachować odpowiedni poziom gry do końca turnieju, pokonał naprawdę mocnych przeciwników - gratulacje!
W grupie do lat 12 Radosław Psyk zajął V miejsce – kibice mieli nadzieję na medal, jednak szczęście nie dopisało także podczas ostatniej walki… Premiowane miejsce wywalczyła także Aleksandra Tarnowska zajmując VII lokatę w grupie dziewcząt do lat 18.

Pozostali nasi zawodnicy również walczyli dzielnie przez cały czas trwania zawodów, zdobywając cenne punkty dla klubu oraz doświadczenie. Zadanie nie było łatwe – dobrze przygotowani przeciwnicy, wysoka temperatura oraz duża częstotliwość rozgrywek wymagała od szachistów nie lada trudu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy, żeby przyszłoroczne "szybkie i błyskawiczne" przyniosły upragnione medale!