Sponsor główny

Pomagają nam

mbank-logo-ind

Skierniewice, ul. Rynek 33
dawniej Multibank

Tworzenie stron www Skierniewice

Ferroxcube Skierniewice

Reklama

Meble BIS katalog firm meblowych Skierniewice Warszawa Łódź

Zareklamuj się!

Sobotni Turniej Szachowy Skierniewice 2013

Z życia Klubu - Wyniki turniejów

W dniu 8 czerwca 2013 roku w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Marii Konopnickiej 5, Klub Szachowy Piątka Skierniewice zorganizował i przeprowadził Sobotni Turniej Szachowy. W turnieju mogły grać wszystkie osoby umiejące grać w szachy, urodzone w 1996 roku i młodsze.
Tradycyjnie, zawody rozegrano w dwóch grupach turniejowych:
- turniej A uczniowie klas I i młodsi, rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry 10 minut na zawodnika;
- turniej B pozostali, rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry 15 minut na zawodnika.
Po trwającej kilka godzin rywalizacji wszyscy uczestnicy, niezależnie od ilości zgromadzonych punktów, otrzymali nagrodę i oklaski osób zgromadzonych na sali. O tym "jak było" przekonajcie się sami, ogladając naszą galerię turniejową.
Zwycięzcami grup turniejowych zostali:

Turniej A

Bartosik-Franciszek-1 IV 1400 Franciszek Bartosik 9.0 pkt.

Lukasik-Zuzanna-1 IV 1250 Zuzanna Łukasik 7.5 pkt

Turniej B

Radoslaw-Psyk-turniej

I 1797 Radosław Psyk 8.5 pkt

karwat-szymon

III 1324 Szymon Karwat 8.0 pkt

Karol_Dziurdzia

IV 1400 Karol Dziurdzia 5.5 pkt

Najuch-Natalia-002

II+ 1359 Natalia Najuch 6.5 pkt

Przedstawiamy poniżej zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej grupie turniejowej.
Turniej A
Dziewczynki

Zuzanna Łukasik - I miejsce (7.5 pkt)
Zofia Reszka - II miejsce (6.0 pkt)
Julia Hanuszkiewicz - III miejsce (6.0 pkt)
Chłopcy
Franciszek Bartosik - I miejsce (9.0 pkt)
Mateusz Wysocki - II miejsce (7.5 pkt)
Hubert Pytlos - III miejsce (6.0 pkt)

W turnieju B zwyciężył niezawodny Radosław Psyk, który wyprzedził wszystkich zawodników i wygrał całe zawody.
Dziewczynki
Natalia Najuch - I miejsce (6.5 pkt) i IV miejsce w klasyfikacji Open
Weronika Psyk - II miejsce (5.0 pkt)
Karolina Orłowska - III miejsce (4.5 pkt)
Grupa A (gimnazjum)
Radosław Psyk - I miejsce (8.5 pkt) i I miejsce w w klasyfikacji Open
Maciej Rak - II miejsce (7.0 pkt) i II miejsce w w klasyfikacji Open
Jakub Mechliński - III miejsce (5.0 pkt)
Grupa B (klasa IV - VI)
Szymon Karwat - I miejsce (8.0 pkt) i II miejsce ww klasyfikacji Open
Łukasz Pytlos - II miejsce (5.0 pkt)
Grzegorz Krokocki - III miejsce (5.0 pkt)
Grupa C (klasa II - III)
Karol Dziurdzia - I miejsce (5.5 pkt) i V miejsce w w klasyfikacji Open
Maciej Ciesielski - II miejsce (5.0 pkt)
Nikodem Ignatowski - III miejsce (5.0 pkt)

Kolejny turniej szachowy w skierniewickiej "piątce" upłynął w miłej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji. Młodzi szachiści doskonale wiedzą, co to fair play i godne zachowanie w stosunku do przeciwnika.
Szczególne podziękowania składamy w tym miejscu niezawodnym rodzicom i opiekunom. To dzięki ich wyrozumiałości i cierpliwości odbył się ten turniej.
Trenerowi Bogusławowi Boderowi i wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniale zawody, życzymy powodzenia w dalszej części sezonu i do zobaczenia przy szachownicach!

Komentarze  

 
# fan 2013-06-09 21:04
Przepraszam ale te wyniki sa chyba troche pomylone. Prosba o porawne dane.Bo jakim cudem Radek wygrywa turniej A który jest dla klas I. I jak Kuba z 5 pkt. zajmuje 3 miejsce w grupie A skoro nie jest w pierwszej trójce grupy C. Cos tu wszystko jest nie tak
Zacytuj
 
 
# Tytus 2013-06-10 13:07
Radek w turnieju A? Trzeba czytać ze zrozumieniem... Radek z tego co widać w artykule to grał w turnieju B, w grupie A (gimnazjum). Turniej B został podzielony na grupy wiekowe, ale Radek "niestety" się nie podporządkował i wygrał cały turniej B i dlatego jego wynik pokazany jest w najstarszej grupie.
Zacytuj
 
 
# Marcin 2013-06-10 22:56
Turniej był zorganizowany w następujących kategorach:
Turniej A - przedszkolaki i 1 klasa, oddzielnie chłopcy i dziewczynki
Turniej B ( Wakacyjny ) w kategoriach:
A (gimnazjum i młodsi)
B (klasy 4-6 i młodsi)
C (klasy 2-3)
Dziewczynki (gimnazjum i młodsi)
Jeśli chodzi o turniej B (Wakacyjny):
Zacytuj
 
 
# Marcin 2013-06-10 22:57
Radek Psyk w związku z faktem, że zajął 1 miejsce wygrał również grupę A Turnieju Wakacyjnego, gdyż żaden gimnazjalista nie był od niego lepszy, Szymon Karwat był 2 w turnieju wakacyjnym, więc wygrał grupę B, Karol Dziurdzia miał natomiast najlepszy wynki z klas 2-3,więc wygrał grupę C.
Drugie miejsca były przyznane: Maćkowi Rakowi w grupie A, pownieważ był lepszy od gimnazjalistów, Łukaszowi Pytlosowi ponieważ był wyżej sklasyfikowany niż uczniowie z klas 3-6, Maćkowi Ciesielskiemu, który przegrał buchlzem z Łukaszem, a miał kolejny najlepszy wynik wśród klas 2-3 i w końcu trzeci w turnieju A był Jakub Mechliński ponieważ był wyżej sklasyfikowany niż zajmujący 3 miejsca w turniejach B i C odpowiednio: Grzegorz Krokocki i Nikodem Ignatowski.
Zacytuj
 
 
# Marcin 2013-06-10 22:58
Pragnę również wyjaśnić, że tradycją organizowanych przez Piątkę Skierniewice turniejów jest to, że nagrody i miejsca na podjum nie są dublowane, bo gdyby tak było przykładowo Radek Psyk wygrałby zarówno turniej A jak i turniej B, a Szymon Karwat byłby drugi w obu tych turniejach.
Jeśli jeszcze mają Państwo jakieś wątpliwości co do wyników i zasad przyznawania nagród proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Marcin Ciesielski
marcinciesielsk
Zacytuj
 
 
# Piotr Kwiatkowski 2013-06-12 22:19
Tabele turniejowe są dostępne pod tym adresem: www.turnieje.kspiatka.pl/.../
Zacytuj